خبر فوری
This content is not available in your region

کمیسیون اروپا طرح سرمایه گذاری جدیدش را ارائه می کند

نظرها
کمیسیون اروپا طرح سرمایه گذاری جدیدش را ارائه می کند
اندازه متن Aa Aa

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا از یک طرح سرمایه گذاری به مبلغ سیصد و پانزده میلیارد یورو پرده برداشته است. هدف، ترغیب رشد اقتصادی در اروپاست.

آقای یونکر گفت: “آنچه به آن نیاز داریم، استفاده هوشمندانه از بودجه عمومی برای جلب سرمایه است. هزینه های عمومی برای مدارس و خدمات اجتماعی است، نه بازپرداخت دیونمان.”

واکنش نمایندگان پارلمان به طرح آقای یونکر با در نظر گرفتن ملاحظاتی، در مجموع مثبت بود، اما آنها خواهان اعمال اقداماتی هستند که استفاده از این صندوق را تسهیل کند.

گی فرهوفشتات، از حزب لیبرال بلژیک گفت: “هرچه می خواهید بروی انرژی و دیجیتال سرمایه گذاری کنید، اما اگر مثل سابق بصورت بیست و هشت بازار متفاوت باقی بمانیم، این طرح، موفق نخواهد بود.”

سید کمال، نماینده محافظه کار گفت: “پروژه های دولتی بیش از حد پر شاخ و برگ بوده بازده ندارد. دیگر اینکه، قوانین و مقررات (اتحادیه اروپا) و تک تک کشورها این امر را دشوار می کند. بنابراین فکر می کنم مهمتر از بوجود آوردن یک صندوق، باید ابتدا این مسائل را حل کنیم.”

ژان کلود یونکر در پاسخ به این سئوال که آیا این طرح خوشبینانه است یا نه، گفت: “این (طرح) خوشبینانه نیست، بدبینانه نیست، واقع بینانه است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.