وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ویدئوی کشته شدن نوجوانی در کلیولند بدست پلیس آمریکا

 نظرها
ویدئوی کشته شدن نوجوانی در کلیولند بدست پلیس آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات ایالت «اوهایو» آمریکا روز چهارشنبه ویدئویی را منتشر کردند که در آن پلیس شهر «کلیولند» پسر دوازده ساله ای را به اشتباه از پای در می آورد.

در این ویدئوی بدون صدا که توسط یک دوربین مداربسته ثبت شده است «تمیر ای رایس» در پارکی اسلحه ای را به این سو و آنسو نشانه می رود که پلاستکی است. بعد دو مامور پلیس سر می رسند و پس از سرپیچی نوجوان از سه اخطار آنان، او را به ضرب گلوله می کشند.

اِد تومبا، معاون رئیس پلیس گفت: « انتشار این ویدئو تلاشی برای تبرئه نیست بلکه تلاشی است تا به عموم مردم نشان داده شود که از کسی خطایی سر نزده است. این حادثه آشکارا غم انگیز است که در آن یک عضو جوان جامعه ما جان خود را از دست داد.»

در لحظه تیراندازی ماموران، سلاح قلابی تمیر رایس در جیبش بوده است. درگذشت این نوجوان در بیمارستانی در کلیولند بر اثر جراحات ناشی از اصابت گلوله پلیس، اعتراض گروههایی از ساکنان این شهر را بدنبال داشته است.

همانند حادثه مرگ نوجوان دیگری در فرگوسن ایالت میسوری بدست پلیس، هیئت منصفه ای در مورد این حادثه نیز تصمیم خود را در خصوص تعقیب یا عدم تعقیب قضایی ماموران پلیس اعلام خواهد کرد.