وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مرگ سه نفر در ایتالیا دو روز پس از تزریق واکسن آنفلوانزا

 نظرها
مرگ سه نفر در ایتالیا دو روز پس از تزریق واکسن آنفلوانزا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ایتالیا استفاده از دو مدل واکسن آنفلوانزا ساخت شرکت داروسازی نوارتیس را متوقف کرد.

این اقدام پس از آن انجام می شود که در طول ده روز گذشته سه نفر، چهل و هشت ساعت پس از تزریق این واکسنها جان خود را از دست داده اند و فرد چهارم نیز شرایط وخیمی دارد.

کسانی که جان خود را از دست داده اند دو زن ۸۷ و ۷۹ ساله و یک مرد ۶۹ ساله هستند. نفر چهارم که در بیمارستان بستری است یک مرد ۹۲ ساله است.

یکی از مسئولان مرکز بهداشت، پیشگیری و سلامت عمومی ایتالیا می گوید: «با یک مورد استثنایی سر و کار داریم. تنها می دانیم که چهل و هشت ساعت پیش از مرگ، مورد تزریق واکسن قرار گرفته بودند، اما این بدان معنا نیست که الزاما به دلیل تزریق درگذشته باشند. به هر روی، تحقیقات نشان خواهند داد دقیقا چه اتفاقی افتاده است.»

در مقابل، شرکت نوارتیس، غول داروسازی، در بیانیه ای ادعا کرد که ساخت این واکسنها با رعایت کامل اصول و مقررات پزشکی انجام شده است.

انجمن مصرف کنندگان ایتالیا نیز با اعلام اینکه تبلیغ برای واکسیناسیون را متوقف می کند، تاکید کرد که این واکسنها تا کنون بهترین راه برای مقابله با ویروس فصلی آنفلوانزا بوده اند.