وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بروکسل در زمینه سیاست های مهاجرتی کامرون را به آرامش فراخواند

 نظرها
بروکسل در زمینه سیاست های مهاجرتی کامرون را به آرامش فراخواند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مهاجرانی که از این پس وارد بریتانیا می شوند احتمالا از حقوق و امکانات کنونی بهره مند نخواهند شد.

این بخشی از تدابیر مورد نظر دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در زمینه سیاست های مهاجرتی است که روز جمعه از آنها سخن گفت.

نخست وزیر بریتانیا مصمم است تا سیاست های مهاجرت کارکنان از اتحادیه اروپا به بریتانیا را تغییر دهد و ظاهرا برای این منظور هر کاری خواهد کرد حتی به بهای خروج از اتحادیه اروپا.

بروکسل در واکنش به سخنان کامرون، وظیفه پارلمان هر کشور را مبارزه با سوءاستفاده از سیاست های مهاجرتی خواند و نخست وزیر بریتانیا را به گفتگو در آرامش و بدور از هیجان فراخواند.

مارگاریتیس شیناس، سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: «طرح های بریتانیا بخشی از موضوعات مطرح هستند. این طرح ها باید بدور از هیجان و در کمال آرامش و اطمینان مورد بحث و بررسی قرار گیرند. قانونگذاران کشورها هستند که باید علیه سوءاستفاده از سازوکارهای موجود مقابله کنند؛ اقدامی که از طرف اتحادیه اروپا نیز مجاز شناخته شده است.»

از سوی دیگر وزیر امور خارجه آلمان موانع قانونی برای جلوگیری از مهاجرت را چندان کارساز نمی داند.

فرانک اشتاین مایر که به همراه وزرای کشورهای آفریقایی برای شرکت در کنفرانس اروپایی مهاجرت به رم سفر کرده بود، گفت: «این کنفرانس نشان می دهد که تمام کشورها این احساس را دارند که سیاست افزایش موانع برای ورود مهاجران در بیرون از مرزها پاسخگوی مشکل روزافزون پناهجویان نیست.»

اظهارات نخست وزیر بریتانیا در زمینه ضرورت «اصلاحات بنیادین» برای کنترل مهاجرت یک روز پس از انتشار گزارش سازمان ملی آمار بریتانیا در زمینه افزایش چشمگیر مهاجران ایراد شد.