وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دردسر تازه ماریو بالوتلی

 نظرها
دردسر تازه ماریو بالوتلی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ماریو بالوتلی، معروف به سوپر ماریو، در حساب اینستاگرامش تصویری منتشر کرد که بر آن در کنار تصویر سوپر ماریو، شخصیت بازی های کامپیوتری نینتندو، نوشته: «نژادپرست نباشید. از ماریو یاد بگیرید. او لوله کشی ایتالیایی، ساخته ژاپنی ها، انگلیسی زبان و شبیه مکزیکی ها است. مثل یک سیاه می پرد و مثل یک یهودی سکه جمع می کند.»

مهاجم ایتالیایی لیورپول با این پست، بحث های زیادی را برانگیخت. آنقدر در شبکه های اجتماعی از او و لحنش انتقاد شد، که او تصویر را برداشت و در مقام پاسخ، توئیت کرد که: مادر خود من یهودی است، پس همه تان ساکت شوید!

این واکنش نه تنها اوضاع را آرام نکرد، که بر آتش انتقادات دمید. بالوتلی بار دیگر به صورت علنی و در حساب توییتر از همگان پوزش خواست و گفت قصد انتقاد از نژادپرستی با چاشنی طنز را داشته است.

فدراسیون فوتبال انگلیس تا جمعه به بالوتلی فرصت داده تا در مورد اعمالش توضیح دهد. به احتمال فراوان، بر طبق قوانین اف اِی، بالوتلی به دلیل راه انداختن نزاع در شبکه های اجتماعی، از پنج بازی محروم خواهد شد.