وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نتانیاهو: وزرا کودتا کردند

 نظرها
نتانیاهو: وزرا کودتا کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با اخراج وزرای دادگستری و دارایی از کابینه خود در صدد انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام است.

نخست وزیر اسرائیل گفته است که انتقادات برخی احزاب در دولت ائتلافیش را دیگر بر نمی تابد و امیدوار است در پی انتخابات دولتی یکپارچه را رهبری کند.

نتانیاهو در سخنان روز سه شنبه خود گفت: «در یک کلام این یک کودتا است که ادامه کار دولت و اداره مملکت را غیرممکن می کند. در نتیجه ساعاتی پیش به دفتر نخست وزیری فرمان دادم که نامه های استعفا دو وزیر، خانم لیونی و آقای لپید را آماده کنند.»

یائیر لپید، وزیر پیشین دارایی رهبر حزب میانه رو «یش عتید» است که در انتخابات گذشته با کسب ۱۹ کرسی به دومین حزب بزرگ پارلمان اسرائیل تبدیل شد. آقای لپید بر سر برخی طرح های اقتصادی و سیاسی از جمله حذف مالیات خرید مسکن و لایحه «کشور یهود» با نتانیاهو اختلاف نظر داشت.

خانم لیونی نیز که رهبر حزب تازه تاسیس «هاتنوا» است با اعلام مخالفت با طرح های نخست وزیر خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شده است تا به گفته وی مردم اسرائیل بین «صهیونیسم» او و «افراط گیری» نتانیاهو یکی را انتخاب کنند.