خبر فوری
This content is not available in your region

صدراعظم آلمان: روسیه به نقض قوانین بین الملل ادامه می دهد

نظرها
صدراعظم آلمان: روسیه به نقض قوانین بین الملل ادامه می دهد
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل، صدراعظم جمهوری فدرال آلمان برای هشتمین بار و با کسب 96 و 72 دهم درصد آرا به عنوان رهبر اتحادیه دموکرات مسیحی برگزیده شد.

وی در جمع یاران حزبی خود به موضوع دخالت دولت روسیه در اوکراین و جدایی طلبی در شرق این کشور اشاره کرد. خانم مرکل گفت: «آنچه که در اوکراین طی ماه ها اتفاق افتاده، پرسش هایی را درباره نظم مسالمت آمیز اروپا مطرح کرده است. روسیه به نقض قوانین بین الملل ادامه می دهد. کشورهای همسایه ناگهان نه تنها دیگر شریک ما نیستند که به حوزه های نفوذ تبدیل شده اند.»

وی در ادامه افزود: «ما بر این مشکلات فائق نمی آییم اگر که به طور مستقیم و با نامشان آنان را خطاب قرار ندهیم. اتحادیه دموکرات مسیحی همواره از این صداقت حمایت کرده است.»

این سخنان صدراعظم آلمان در حالی است که وی پس از حضور نظامیان روسیه در جزیره کریمه واقع در جنوب اوکراین، همواره سعی در ایفای نقش میانجی گیری اهل تساهل میان روسیه و غرب داشته است.

ویتالی کلیچکوف مشت زن سابق و از چهره های سرشناس پارلمان اوکراین نیز در این مراسم حضور داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.