خبر فوری
This content is not available in your region

کمیسیون جدید اتحادیه اروپا سوگند بیطرفی یاد می کند.

نظرها
کمیسیون جدید اتحادیه اروپا سوگند بیطرفی یاد می کند.
اندازه متن Aa Aa

روز چهارشنبه، کمیسیون جدید اتحادیه اروپا به ریاست ژان کلود یونکر، نخست وزیر سابق لوکزامبورگ سوگند بی طرفی یاد کرد. هدف نشان دادن این تعهد از طرف کمیسرهای اتحادیه اروپاست که در دوره خدمتشان، منافع شخصی را در قضاوتها و اقداماتشان دخالت ندهند.

در این میان، کنسرسیوم بین المللی گزارشگران، مدارک تازه ای دال بر معاملات محرمانه مالیاتی میان دولت لوکزامبورگ و شرکتهای بین المللی، نشت کرده است.

این مدارک نشان می دهد که شرکتهای عمده ای مثل “دیزنی“، “اسکایپ” و شرکت مخابرات ایتالیا در میان طرفهای این معاملات بوده اند.

این شرکتها با آگاهی کامل دولت لوکزامبورگ اینگونه عمل می کنند که منافع بین المللی خود را وارد لوکزامبورگ کرده، مقادیر اندکی مالیات به این دولت پرداخته و باقی منافعشان را بدون پرداخت مالیات به کشور منبع انتقال می دهند.

این معاملات محرمانه در دوران نخست وزیری ژان کلود یونکر، رئیس جدید کمیسیون اروپا آغاز شد. او ضمن اشاره به اینکه از این معاملات بی اطلاع بوده، می گوید لوگزامبورک در این مورد قانونی عمل کرده است و این قوانین مالیاتی اتحادیه اروپاست که نقص دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.