خبر فوری
This content is not available in your region

دریای مدیترانه، مرگبارترین مسیر جهانی مهاجرت

نظرها
دریای مدیترانه، مرگبارترین مسیر جهانی مهاجرت
اندازه متن Aa Aa

دریای مدیترانه در سال جاری میلادی به مرگبارترین مسیر جهانی مهاجرت تبدیل شد.

دست کم ۳۴۱۹ مهاجر که در سودای زندگی بهتر، با کمترین امکانات، راهی سفر دریایی می شوند تا خود را به اروپا برسانند، جانشان را از دست داده اند.

به این این رقم باید ۴۲۷۲ پناهجوی دیگری را نیز افزود که در دیگر مسیرهای مهاجرت جان باخته اند.

کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل متحد با انتقاد از عملکرد اتحادیه اروپا در پذیرش پناهجویان، از اینکه برخی کشورهای اروپایی اولویت را در جلوگیری از ورود پناهجویان قرار داده اند تا توجه به آنها، اظهار تاسف کرده است.

طبق اعلام کمیساری عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، از ابتدای سال جاری میلادی ۲۰۷ هزار مهاجر از کشورهای مختلف برای رساندن خود به اروپا مسیر دریای مدیترانه را انتخاب کرده اند. این رقم سه برابر سال ۲۰۱۱ است.

۸۰ درصد مهاجرتها از ساحل لیبی و برای رسیدن به ایتالیا و مالت صورت گرفت. نزدیک به ۶۰ هزار تن ااز این مهاجران را پناهجویان سوری تشکیل می دهند که در پی جنگ داخلی از سه سال و نیم پیش از کشور گریخته اند و حدود ۳۵ هزار تن دیگر نیز از اریتره و به دلیل سرکوب های شدید مسیر اروپا را در پیش گرفته اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.