وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

طرح اتهام علیه عامل افشاگری رسوایی مالی و فرار مالیاتی شرکتهای چندملیتی در لوکزامبورگ

 نظرها
طرح اتهام علیه عامل افشاگری رسوایی مالی و فرار مالیاتی شرکتهای چندملیتی در لوکزامبورگ
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادستان دادگاه عالی لوکزامبورگ مظنونی را که به نظر عامل اصلی افشای اسرار مالیاتی بین شرکتهای چند ملیتی و دولت لوکزامبورگ بوده است را بازادشت کرد.

این مرد مدارک هزاران صفحه ای حاوی رسوایی های مالی، پولشویی و فرار و امتیازات فراوان مالیاتی که بین دولت لوکزامبورگ و شرکتهای چند ملیتی بود را در اختیار خبرنگاران فرانسوی از جمله دو روزنامه نگار لوموند قرار داده بود.

هویت این شخص افشا نشده است اما گفته می شود مردی است فرانسوی که پیشتر در شرکت PWC لوکزامبورگ مشغول به کار بوده است. افشاگری رسانه ها پای رییس کنونی کمیسیون اروپا، ژان کلود یونکر را نیز به این پرونده باز کرد چرا که اغلب این رسوایی ها در زمانی روی داد که یونکر، نخست وزیر لوکزامبورگ بود. بسیاری در پی افشا شدن این رسوایی ها خواستار استعفای یونکر از مقام ریاست کمیسیون اروپا شدند.

دادستان عالی لوکزامبورگ با طرح شکایت شرکت PWC از کارمند سابقش، توانست پای مرد افشاگر فرانسوی را به دادگاه بکشاند. حالا با توجه به حملات و انتقادات فراوانی که در باره این رسوایی ها وجود دارد باید دید دادگاه چه تصمیمی درباره افشاگریهای این مرد می گیرد.