خبر فوری
This content is not available in your region

تعداد جان باختگان حمله طالبان به مدرسه ای در پیشاور به ۱۴۱ نفر رسید

نظرها
تعداد جان باختگان حمله طالبان به مدرسه ای در پیشاور به ۱۴۱ نفر رسید
اندازه متن Aa Aa

پلیس و نیروهای امنیتی پاکستان می گویند تعداد کشته شدگان در جریان حمله مهاجمان مسلح طالبان به مدرسه ای در پیشاور افزایش یافته و ۱۳۲ دانش آموز و ۹ معلم و کارمند این مدرسه جان باخته اند. تعداد مجروحان این حمله نیز حدود ۱۲۰ نفر اعلام شده است.

مهاجمان بلافاصله پس از ورود به این مدرسه که غالب دانش آموزان آن فرزندان نیروهای نظامی پاکستان بودند، به روی آنها آتش گشودند و بسیاری از جان باختگان از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفتند.

امیر متین، دانش آموز مجروح می گوید: “ما داخل کلاس درسمان بودیم. درب کلاس را از داخل قفل کردیم، اما سه نفر مهاجم به درب شلیک کردند و وارد شدند و روی ما تیراندازی کردند.”

بنا به گزارشها، تعداد دانش آموزان و کارکنان مدرسه حدود پانصد نفر بوده و نیروهای ارتش موفق شده اند بسیاری از آنها را از مدرسه خارج کنند.

یک دانش آموز دیگر در مورد نحوه نجات خود و دوستانش از این حمله و گروگانگیری می گوید: “به محض اینکه تیراندازی شروع شد معلم ما را در گوشه ای برد و نشاند و گفت سرمان را پایین بگیریم. بعد از حدود یک ساعت که تیراندازی فروکش کرد، افراد ارتش آمدند و ما را نجات دادند و وقتی بیرون آمدیم همکلاسی هایمان را دیدیم که در راهروها سه یا چهار بار هدف شلیک قرار گرفته و برخی کشته و برخی مجروح شده بودند. خون آنها در همه جا ریخته شده بود.”

عملیات ارتش و نیروهای امنیتی حدود هفت ساعت به طول انجامیده و به گزارش مقامات پاکستان تعداد مهاجمان مسلح ۹ نفر بوده اند که همگی در جریان عملیات کشته شده اند. علاوه بر تیراندازی چند انفجار نیز در داخل ساختمان مدرسه رخ داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.