خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراضات مجارها عرصه را برای دولت ویکتور اوربان تنگتر می کند

نظرها
اعتراضات مجارها عرصه را برای دولت ویکتور اوربان تنگتر می کند
اندازه متن Aa Aa

چند هزار نفر از مخالفان سیاست های دولت مجارستان طی تظاهراتی در بوداپست، پایتخت، خواهان استعفای ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور شدند.

محبوبیت حزب فیدز آقای اوربان در عرض فقط یکماه اخیر بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته است و اعتراضات علیه او و حزبش بیشتر شده است.

یکی از مخالفان سیاست های حزب حاکم گفت: «فکر می کردیم حزب فیدز پس از سوسیالیست ها سیاستهای درستی را اتخاذ می کند اما اشتباه می کردیم. با در اختیار داشتن اکثر کرسی های پارلمان، دولت هر سیاستی را که می خواهد اعمال می کند.»

دیگری گفت: «بهترین حالت ممکن استعفای دولت و واگذاری پارلمان به مخالفان است. از آنجایی که به چنین اتفاقی خوشبین نیستم پس به اعتراض علیه لوایح شوک آور دولت ادامه خواهم داد.»

تظاهرات سه شنبه شب نه توسط احزاب سیاسی مخالف بلکه توسط گروهها و تشکل های مدنی سازماندهی شده بود.

اعتراض به محدودیت های اجتماعی، فساد و نیز سیاست های مالیاتی، آموزشی و اقتصادی دولت از جمله انگیزه های شرکت کنندگان در تظاهرات سه شنبه شب بود.

آتیلا مجار، خبرنگار بخش مجارستان یورونیوز از بوداپست می گوید: «جامعه مدنی مجارستان وعده ادامه برگزاری تظاهرات در سال آتی را داده است که در دوم ژانویه برگزار خواهد شد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.