خبر فوری

تظاهرات علیه محدود شدن آزادیها در اسپانیا

 نظرها
تظاهرات علیه محدود شدن آزادیها در اسپانیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران تن از مردم اسپانیا علیه قانونی که مجازات علیه برگزاری برخی تجمعات را تشدید کرده و شرایط پناهندگی را نیز سخت تر می کند، تظاهرات کردند.

قانون جدید جریمه های مالی بسیار سنگینی را علیه کسانی که در برخی اماکن عمومی همچون اطراف پارلمان تظاهرات کرده و یا مانع اخراج مستاجران از خانه های استیجاری می شوند، در نظر گرفته است.

گزارشها از درگیری میان تظاهرکنندگان و پلیس ضد شورش مادرید حکایت دارد.

یکی از آنها می گوید: “ما در حال بازگشت به زمان فرانکو هستیم. این کاملا بر خلاف قانون اساسی است. ما نمی توانیم ساکت بمانیم. باید اعتراض کنیم.”

دیگری هم می گوید: “آنها قوانینی را به ما تحمیل می کنند که آزادیهای ما را از ما می گیرد. جریمه ها و مجازاتها برای اعتراضات خیابانی سخت تر شده. اگر شما از پلیسی که در حال ضرب و شتم یک نفر است عکس بگیرید شما را بجای پلیس مجازات می کنند.”

این تظاهرات یادآور درگیریهای شدید میان معترضان به تدابیر ریاضت اقتصادی و پلیس در سپتامبر سال 2012 میلادی است که به زخمی شدن تعدادی از معترضان و پلیس منجر شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.