وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

افتتاح موزه کونفلوآنس در لیون فرانسه

 نظرها
افتتاح موزه کونفلوآنس در لیون فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تقاطع علوم و هنرها در تلاقی دو رودخانه. موزه کونفلوآنس لیون فرانسه که در تلاقی روخانه رون و سون ساخته شده، روز شنبه درهایش را بروی عموم گشود.

این موزه از چهار بخش: زمین، زندگی، علوم اجتماعی و علم و تکنولوژی تشکیل شده که شامل 2/2 میلیون شیء مختلف در موضوعات فسیل شناسی، کانی شناسی، جانور شناسی، مردم شناسی، باستان شناسی و علم و تکنولوژی است.

ولف دی پریکس معمار اتریشی ساختمان موزه می گوید: «برای همه ما که در این کار مشارکت داشته ایم، لحظه ای است که باید به آن افتخار کنیم. بخاطر اینکه این پروژه بشکل دیوانه واری زیباست.»

این موزه حدود 239 میلیون یورو هزینه برداشته که بیش از پنج برابر برآوردهای اولیه است.

یکی از بازدیدکنندگان موزه می گوید: «از داخل، واقعا جادویی است. ما واقعا مرحله به مرحله با نورپردازی خاصی که ما را در فضای ویژه ای قرار می داد، پیش رفتیم و این واقعا جادویی و شگفت انگیز بود.»

فردریک پونسارد خبرنگار یورونیوز از محل موزه می گوید: «فراتر از جنگ و جدال های مالی و معماری، موزه کونفلوآنس لیون فرانسه سرانجام افتتاح شد. این موزه، نماد شگفت انگیزی برای این شهر و نوع جدیدی از موزه در قرن بیست و یکم است که محل تقاطع رشته های علمی و دوره های تاریخی مختلف است.»