خبر فوری

سیرالئون با کمبود پزشک و تجهیزات برای مبارزه با ابولا روبروست

 نظرها
سیرالئون با کمبود پزشک و تجهیزات برای مبارزه با ابولا روبروست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که ویروس ابولا هنوز در غرب آفریقا قربانیان زیادی می گیرد، کشور سیرالئون یکی از سه کشور اصلی درگیر با این بیماری است از کمترین امکانات پزشکی و درمانی برای مقابله با ابولا برخوردار است.

در سیرالئون تنها یک مرکز درمانی برای ابولا وجود دارد که تنها یک پزشک آنرا اداره می کند و فاقد تجیزات لازم پزشکی است. پرستاران و امدادگران این مرکز هفته هاست که دستمزدی دریافت نکرده اند.

سکو کانه، تنها پزشک این مرکز می گوید: “ما تجیزات لازم و پیشرفته نداریم و از آنچه تصور می رود برای مبارزه با ابولا ضروری است برخوردار نیستیم. اما با وجود این تمام تلاشمان را می کنیم و امکاناتی را می سازیم.”

این پزشک تاکید می کند که با وجود عدم پرداخت دستمزد به پرستاران، آنها زندگی خود را برای نجات بیماران به خطر می اندازند.

سیرالئون تا کنون بیشترین تلفات ناشی از ابولا را داشته و از ۸۷۵۹ مورد ابتلا، ۲۴۷۷ نفر جان باخته اند. بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز شنبه در گینه بیسائو گفت نباید در اختصاص امکانات و تجهیزات درمانی تبعیضی بین کشورهای درگیر با این بیماری وجود داشته باشد.

جدیدترین آمار سازمان جهانی بهداشت حا کی است که از در مجموع از ۱۹۰۳۱ مورد ابتلا به ابولا در غرب آفریقا (بویژه در سه کشور سیرالئون، لیبریا و گینه بیسائو) تا کنون ۷۳۷۳ نفر جان خود را از دست داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.