وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

معمای قاچاق ده ها قبضه سلاح در آمریکا با هواپیماهای مسافربری

 نظرها
معمای قاچاق ده ها قبضه سلاح در آمریکا با هواپیماهای مسافربری
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یکی از کارکنان بخش جابجایی چمدان و بار خطوط هوایی «دلتا» در آمریکا با همدستی یکی دیگر از کارکنان سابق این شرکت، حداقل بمدت پنج سال با هواپیماهای مسافربری اسلحه جابجا و قاچاق می کرده اند.

اغلب ۱۲۹ قبضه سلاحی که این دو نفر از سیستم بازرسی و کنترل فرودگاه گذرانده اند سلاح کمری و نیز یک قبضه کلاشنیکف و یک قبضه سلاح تهاجمی خودکار از نوع دیگر بوده است.

بنا به گفتۀ دادستان محلی بروکلین، «یوجین هاروی» و همدستش «مارک کوینتین هنری» این تعداد سلاح را فقط از ماه مه تا دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی در ۲۰ پرواز قاچاق کرده اند.

با این فرض که این دو مرد حداقل پنج سال در کار قاچاق سلاح بوده اند، طبیعی است تعداد سلاحهایی هم که جابجا کرده اند بایستی بیشتر از رقم بالا باشد.

چگونه این دو مرد هر بار توانسته اند چمدانهای حاوی قبضه های سلاح را از دید ماموران مخفی نگاه داشته و از قسمت کنترل و بازرسی گذرانده و با هواپیماهای مسافربری از آتلانتا به نیویورک برسانند؟

این سوالی است که بی شک بیشتر از همه «اف بی آی» مشتاقانه در پی یافتن جواب آن است.