خبر فوری
This content is not available in your region

گزارش خبرنگار اعزامی یورونیوز از کانون درگیریها در شرق اوکراین

نظرها
گزارش خبرنگار اعزامی یورونیوز از کانون درگیریها در شرق اوکراین
اندازه متن Aa Aa

ارتش اوکراین و جدایی طلبان هوادار روسیه با قبول معاوضه اسرا گامی جدید در راه صلح در شرق اوکراین برداشته اند.

با این حال خبرنگار ما که به مقر ناظران صلح در دبالتسوو رفته است شرایط را بگونه ای دیگر توصیف می کند.

در این مقر سربازان اوکراینی و روس و نمایندگان سازمان امنیت و همکاریهای اروپایی بر روند صلح در شرق اوکراین نظارت می کنند اما هر سوی این نزاع شرایط برای رسیدن به صلحی پایدار را ناممکن می داند. سرباز روس به خبرنگار ما می گوید: “روسیه بخشی از این نزاع نیست و تنها باری کمک به دو طرف از جمله جمهوریخواهان دونتسک در اینجا حضور دارد.”

نظامیان اوکراینی هم از شرایط شکایت دارند و می گویند زمانی که به شما حمله می کنند راهی برای آتش بش نمی ماند و باید از خود دفاع کنید.

الکساندرمی گوید: “سختترین کار زمانی است که به شما حمله می کنند و نمی توانید جوابشان را بدهید و باید به مفاد آتش بس وفادار بمانید.”

خبرنگارما که به محل اصلی تنشها رفته است می گوید: “جنگ در دویست متری همین محلی که ایستاده ایم جریان دارد اگر قرار باشد طرفین تن به مفاد آتش بس مینسک بدهند می بایست هر دو طرف تجهیزات نظامیشان را به 15 تا 20 کیلومتری ببرند.”

همزمان تصاویری از شهری که قرار است از ماه اکتبر کانون آتش بس باشد نشان می دهد برخلاف تصورات این شهر به مرکز درگیری و تنشها بدل شده است و به جز ویرانه ای از خانه ها چیزی بر جای نمانده و معدود ساکنان شهر به گفته خبرنگار ما به هیچ روی حال و هوای برگزاری جشنهای سال نو را ندارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.