خبر فوری
This content is not available in your region

محدوده جستجو برای دریافت علائمی از هواپیمای شرکت ایرآسیا گسترش می یابد

نظرها
محدوده جستجو برای دریافت علائمی از هواپیمای شرکت ایرآسیا گسترش می یابد
اندازه متن Aa Aa

در حالی که برخی مقامات مسئول اندونزی گفته اند که هواپیمای مسافری شرکت ایرآسیا که از بامداد یکشنبه ناپدید شده، به احتمال زیاد سقوط کرده و در اعماق آب های دریای جاوه فرو رفته، اما هنوز هیچ اثری که این احتمال را به طور قطع تایید کند به دست نیامده است.

گروه های تجسس که با همکاری کشورهای اندونزی، مالزی، سنگاپور و استرالیا تشکیل شده به عملیات مشترک خود برای کشف علائمی از هواپیما ادامه می دهند. قرار است از بامداد سه شنبه محدوده این جستجو گسترش یابد.

رئیس جمهوری اندونزی رو دوشنبه گفت: “من از این رویداد شوک شده ام و می توانم نگرانی، ناامیدی و اندوهی که خانواده های مسافران تجربه می کنند را حس کنم. همچنین بر این باورم که همه مردم اندونزی نیز آن را حس می کنند. من از وزیر حمل و نقل خواسته ام که تطبیق کامل مراحل مختلف پرواز از جمله تعمیر و نگهداری هواپیما با بالاترین استاندارد ها را مورد بررسی قرار دهد.”

دولت سنگاپور تجهیزات ویژه ای را از جمله برای دریافت علائمی از جعبه سیاه این هواپیما به کار گرفته است. هواپیمای شرکت ایرآسیا دارای ۱۵۵ مسافر و ۷ خدمه بود و مسیر فرودگاه سورابایا به سنگاپور را طی می کرد.