خبر فوری
This content is not available in your region

پایان عملیات نجات مسافران کشتی مسافربری یونانی

نظرها
پایان عملیات نجات مسافران کشتی مسافربری یونانی
اندازه متن Aa Aa

آخرین گزارش ها از منابع رسمی در ایتالیا از کشته شدن هشت تن بر اثر سانحه آتش سوزی در کشتی مسافربری «نورمن آتلانتیک» حکایت دارد. حال آنکه رسانه های یونان این تعداد را ۱۴ تن اعلام کرده اند.

عملیات نجات مسافران و خدمه کشتی که تعدادشان به ۴۷۸ نفر می رسید خاتمه یافته است.

آخرین گروه از مسافرانی که گرفتار آتش شده بودند صبح روز دوشنبه به بندر باری ایتالیا منتقل شدند.

کشتی «نورمن آتلانتیک» از«پاتراس» یونان عازم بندر «آنکونای» ایتالیا بود که در بین راه بدلایل نامعلومی طعمه حریق شد.

یکی از مسافران ایتالیایی و از آخرین نجات یافتگان این کشتی حادثه را اینطور شرح می دهد: “ناگهان همه چیز خاموش شد و متوجه وقوع آتش سوزی شدیم. تنها چیزی که می شنیدیم صدای«آتش، آتش» بود. دلیل آتش سوزی را نفهمیدیم. شعله های آتش سریعا گسترش یافت و ما زمان زیادی نداشتیم و کاری نمی شد کرد، در عرض پنج دقیقه آتش کل کشتی را فرا گرفت.”

به گفته مسئولان امدادرسانی ایتالیا اغلب ۴۲۷ مسافر نجات یافته در وضعیت سلامت مناسبی قرار دارند. شمار اندکی از آنها به بیمارستان انتقال یافتند. اکثریت مسافران این کشتی را شهروندان یونانی تشکیل می دادند. در بین مسافران، شهروندان آلمان، آلبانی، ترکیه، ایتالیا، عراق، سوئیس، فرانسه، بلژیک و چندین کشور دیگر نیز حضور داشتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.