خبر فوری

مقامات اندونزی فرضیه سقوط هواپیمای ایرآسیا را نزدیک به واقعیت می دانند

 نظرها
مقامات اندونزی فرضیه سقوط هواپیمای ایرآسیا را نزدیک به واقعیت می دانند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات مسول نیروی دریایی اندونزی می گویند هواپیمای مفقود شده شرکت ایرآسیا احتمالا سقوط کرده است و لاشه آن در قعر دریای جاوه قرار دارد. با این حال، جستجو همچنان ادامه دارد.

رییس سازمان امداد و نجات اندونزی در این باره گفت: “بر اساس مختصاتی که ما داده شده است و هچنین ارزیابی محل حدودی سقوط هواپیما در دریا، فرضیه اصلی این است که هواپیما در کف دریا قرار دارد.”

شرکت خطوط هوایی ایرآسیای مالزی روز یکشنبه اعلام کرد ارتباط برج مراقبت با یک فروند هواپیمای مسافربری این شرکت که از شهر سورابایای اندونزی عازم سنگاپور بوده کاملا قطع شده است.

سخنان این مقام اندونزیایی کمترین بارقه های امید از خویشاوندان و نزدیکان خانواده قربانیان این فاجعه را کم سو می کند هرچند تا یافتن لاشه هواپیما بسیاری از خانواده ها همچنان امیدوارخواهند بود. هواپیمای ایرآسیا 161 مسافر و خدمه را حمل می کرده است. در سال 2014، این سومین فاجعه هوایی است که یک شرکت مالزیایی با آن روبرو می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.