خبر فوری
This content is not available in your region

جشن های سال جدید میلادی در شانگهای حادثه آفرید

نظرها
جشن های سال جدید میلادی در شانگهای حادثه آفرید
اندازه متن Aa Aa

ازدحام جمعیت در زمان برگزاری جشن های سال نوی میلادی در شهر بندری شانگهای چین و در اطراف میدان «چن یی» حادثه آفرید و منجر به کشته شدن دست کم ۳۵ نفر و زخمی شدن بیش از چهل نفر دیگر شد.

تحقیقات درباره علت وقوع این حادثه همچنان ادامه دارد. گروهی از شاهدان می گویند یکی از دلایل بروز این حادثه، هجوم مردم برای جمع آوری پول های تقلبی بوده که از یکی از ساختمانهای اطراف، به روی مردم ریخته می شده است.

بستگان مجروحان که بخش عمده آنها دانش آموز هستند، در بیمارستان محل درمان آنها جمع شده اند و در انتظار دریافت خبری جدید هستند.

یکی از مصدومان این حادثه می گوید: «مردم اطراف ما را فشار می دادند. کنترل این وضعیت سخت بود. ما نمی توانستیم حرکت کنیم و یا به عقب برگردیم. ناگهان چند نفر روی ما افتادند و ما زمین خوردیم.»

پیش از این مقامات شهر نسبت به ازدحام بالای جمعیت در زمان جشن های سال نو ابراز نگرانی کرده بودند و به همین دلیل یکی از برنامه های ویژه این شب را نیز لغو کرده بودند. با این وجود بیش از سیصد هزار نفر برای تماشای جشن در این میدان گرد آمده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.