خبر فوری

بازداشت چند سرباز افغان در پی اصابت یک راکت به جشن عروسی

نظرها
بازداشت چند سرباز افغان در پی اصابت یک راکت به جشن عروسی
اندازه متن Aa Aa

چهار تن از نیروهای ارتش افغانستان از جمله یک فرمانده به اتهام دست داشتن در پتاب راکتی به یک جشن عروسی در ولایت هلمند تحت بازجویی قرار گرفتند.

در جریان درگیری چهارشنبه شب بین سربازان افغان و نیروهای طالبان دراین ولایت، راکتی به یک مجلس عروسی اصابت کرد و جان بیش از ۲۰ تن را گرفت. گفته می شود نزدیک به ۵۰ نفر دیگر نیز در این سانحه زخمی و به بیمارستان منتقل شده اند.

این حادثه ساعاتی قبل از آغاز سال نو میلادی و پایان رسمی ماموریت سیزده ساله نیروهای ناتو در افغانستان روی داد. نیروهای نظامی و امنیتی افغان از ابتدای سال ۲۰۱۵ مسئولیت دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی این کشور را به عهده گرفته اند.

اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان، روز پنجشنبه با غم انگیز توصیف کردن این حادثه، واگذاری مسئولیت برقراری امنیت به ارتش افغانستان را تبریک گفت.

به گزارش سازمان ملل متحد درگیری های بین نیروهای امنیتی و طالبان در افغانستان طی سال گذشته حدود ده هزار کشته و زخمی به جا گذاشته است. در ۷۵ درصد موارد طالبان مسئول این خشونت ها گزارش شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.