خبر فوری
This content is not available in your region

جشن و شادی مردم مصر در سالروز تولد پیامبر اسلام

نظرها
جشن و شادی مردم مصر در سالروز تولد پیامبر اسلام
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر از مردم قاهره، با حضور در خیابانهای این شهر، پخش مواد غذایی رایگان میان نیازمندان و برپایی جشن و سرور، سالروز تولد محمد، پیامبر اسلام را گرامی داشتند.

یکی از ساکنان قاهره می گوید: “ما در این روز به دیدار دوستان و اقوام می رویم. تمام خانواده ها در این فضای جشن و شادی میلاد پیامبر اسلام ، با یکدیگر دیدار می کنند.”

دیگری هم می گوید: “ما در مصر و در همه جای جهان از میلاد پیامبر اسلام بسیار خرسندیم. ما همگی احساس می کنیم که مسلمان متولد شده ایم زیرا به محمد، پیامبر اسلام، احساس نزدیکی می کنیم.”

مردم مصر امیدوارند که سالروز تولد پیامبر اسلام فرصتی برای صلح و دوستی و فراموش کردن پیامدهای خون بار انقلاب این کشور باشد.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره، در این باره می گوید: “پیام مردمی که در جشن امسال شرکت کردند، کنار گذاشتن خشونت و تروریسمی است که به نام اسلام در این کشور اعمال می شود. این جشنها همچنین تاکید بر ارزش دوست داشتن و تحمل است که پیامبر اسلام به آن سفارش کرده است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.