وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نتانیاهو: اجازه نمی دهیم سربازان اسرائیلی در دادگاه بین المللی محاکمه شوند

 نظرها
نتانیاهو: اجازه نمی دهیم سربازان اسرائیلی در دادگاه بین المللی محاکمه شوند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در واکنش به درخواست فلسطینی ها برای پیوستن به دادگاه جنایی بین المللی لاهه، آنها را به اقدامات تلافی جویانه تهدید کرد و هشدار داد پافشاری مقامات فلسطینی موجب رویارویی بیشتر با اسرائیل خواهد شد.

آقای نتانیاهو روز یکشنبه در جلسه روز کابینه اسرائیل گفت: «هرگز اجازه نخواهیم داد پای سربازان و افسران ارتش اسرائیل به دادگاه جنایی بین المللی لاهه کشیده شود. این مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی هستند که به دلیل اتحاد با جنایتکاران جنگی حماس باید در برابر دادگاه پاسخگو باشند.»

همچنین، مقامهای اسرائیلی اعلام کرده اند که در پاسخ به اقدام تشکیلات خودگردان فلسطینی برای عضویت در دادگاه بین المللی لاهه، درامدهای مالیاتی فلسطینی ها را در اختیار این تشکیلات قرار نخواهند داد. درآمدهای مالیاتی در ماه دسامبر ۱۲۷ میلیون دلار بوده و اکنون توقیف شده است.

ابو یوسف، یکی از اعضای سازمان آزادیبخش فلسطین گفت: «حتی بدون این پول، رهبری و مردم فلسطین هرگز از خواسته های خود یعنی حق آزادی و استقلال برای فلسطینی ها، حق بازگشت به سرزمینشان و همچنین تشکیل یک دولت فلسطینی و اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت، عقب نخواهند نشست.»

روز چهارشنبه، محمود عباس، توافقنامه پیوستن فلسطین به دادگاه بین المللی لاهه را امضا کرد. هدف فلسطینی ها از این اقدام، احضار رهبران و نظامیان اسرائیل به دادگاه لاهه به اتهام ارتکاب جرایم جنگی طی سه حمله اسرائیل به غزه از سال ۲۰۰۸ میلادی و اشغال سرزمینهای فلسطینی است.