خبر فوری
This content is not available in your region

امید تازه برای یافتن جعبه سیاه ایرباس ایرآسیا

نظرها
امید تازه برای یافتن جعبه سیاه ایرباس ایرآسیا
اندازه متن Aa Aa

در نهمین روز از عملیات جستجوی لاشه هواپیمای ایرباس خطوط هوایی ایرآسیا، سه جسد دیگر از دریای جاوه بیرون آورده شد. تاکنون از 162 مسافر و خدمه این هواپیما 37 جسد پیدا شده اند.

دولت اندونزی شرکت هوایی ایرآسیا و خلبان پرواز سورابایا به سنگاپور را متهم کرده که بدون مجوز از یک مسیر هوایی بر فراز دریای جاوه استفاده کرده اند. وزیر حمل و نقل اندونزی خواسته است همه افرادی که از فرودگاه سورابایا با خلبان همکاری کرده اند، از کارشان معلق شوند.

همزمان عملیات جستجوی جعبه سیاه هواپیما همچنان ادامه دارد اما هنوز هیچکدام از جعبه های سیاه، سیگنالی به مرکز جستجو ارسال نکرده اند.

با این حال، به گفته مقامات ارتش اندونزی، دو غواص موفق شده اند جای تقریبی بخش انتهایی هواپیما را شناسایی کنند اما بدلیل آب و هوای بد نتوانسته اند دوباره به این منطقه سرکشی کنند. یافتن دم هواپیما از آن جهت اهمیت دارد که احتمالا یکی از جعبه های سیاه در آن نهفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.