وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ابراز تنفر و انزجار رهبران جهان از حمله مرگبار به مقر هفته نامه فرانسوی

 نظرها
ابراز تنفر و انزجار رهبران جهان از حمله مرگبار به مقر هفته نامه فرانسوی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

واکنشها به حمله به مقر هفته نامه فکاهی «شارلی ابدو» در پاریس که به قیمت جان حداقل دوازده نفر تمام شد، یکی پس از دیگری ادامه دارد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان ضمن محکوم کردن این حمله و تنفر آمیز خواندن آن، آن را نه تنها حمله به شهروندان فرانسوی بلکه حمله به آزادی بیان و رسانه ها دانست.

مارتین شولتز، رییس آلمانی پارلمان اروپا هم در حالی که به زبان فرانسه صحبت می کرد، ضمن تسلیت وقوع این حمله، گفت: “ما خشونت را محکوم می کنیم. ما همچنین اعلام می کنیم که این افراد نخواهند توانست ارزشهای جامعه ما را زیر سوال ببرند. احترام متقابل و آزادی بیان قابل مذاکره نیستند.”

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا هم ضمن تاکید بر این که پارلمان و کشورش در کنار مردم فرانسه برای مقابله با هر گونه تروریسم هست، گفت: “ما قویا حامی آزادی بیان و دموکراسی هستیم و این افراد هرگز نخواهند توانست این ارزشها را از ما بگیرند.”

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه هم ضمن تاکید بر مبارزه با هر شکل تروریسم گفت: “متاسفانه امروز مبارزه با تروریسم در جهان کافی نیست. دین ما دین صلح است. ارتباط دادن ترور با اسلام کاملا نادرست است.”

سخنگوی واتیکان هم ضمن تنفر آمیز خواندن این اقدام، گفت: “این حمله یک خشونت مضاعف علیه مردم و علیه آزادی مطبوعات است.”