خبر فوری

برگزاری گردهمایی و ادای احترام برای قربانیان حمله تروریستی به شارلی ابدو

 نظرها
برگزاری گردهمایی و ادای احترام برای قربانیان حمله تروریستی به شارلی ابدو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی ترور دوازده تن از شهروندان فرانسوی در دفتر مجله شارلی ابدو، بسیاری از نقاط جهان میزبان گردهمایی هایی در همبستگی با خانواده قربانیان و ادای احترام به یاد قربانیان این فاجعه تروریستی بود.

در میدان لوکزامبورگ بروکسل یکی از شرکت کنندگان در مراسم می گوید: “روزی تاریک و تلخ است. چرا که اینها افرادی بودند که آنها را ستایش می کردم بخاطر تمام کارهایی که انجام می دادند، آنها خطر را می شناختند اما به استقبال آن رفتند، آنها سربازان آزادی هستند.”

دیگری در برلین پایتخت آلمان می گوید: “نه، تهدید نشده ایم، اما روح شورش در ما تقویت شده است، غم زیادی داریم ابتدا برای آنهایی که جانشان گرفته شد، و بعد هم برای اینکه نگرانیم که این اتفاق نتایجی چون یازدهم سپتامبر را به بار آورد.”

در لندن هم یکی از کسانی که در حمایت از آزادی بیان به میدان ترافلگار آمده است، می گوید: “نقشهای این کاریکاتوریستها تنها زیر سوال بردن اسلام نبود آنها به تمامی مذاهب با قلمشان حمله کردند. ما می خواهیم نشان دهیم که آزاد هستیم و می توانیم به همه چیزی بخندیم.”

در شهرهای دیگری از جمله مونترال، نیویورک و واشنگتن نیز تجمعهایی برگزار شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.