خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش برخی مسلمانان به چاپ مجدد کاریکاتور پیامبر اسلام در فرانسه

نظرها
واکنش برخی مسلمانان به چاپ مجدد کاریکاتور پیامبر اسلام در فرانسه
اندازه متن Aa Aa

واکنشها به اقدام مجله فکاهی فرانسوی “شارلی ابدو” در چاپ مجدد کاریکاتور پیامبر اسلام در میان مسلمانان کشورهای مختلف متفاوت بود.

یک شهروند مسلمان فرانسوی می گوید: “اینجا کشور آزادی بیان است. من هم عقیده ام را آزادانه می گویم. من با این کار شارلی ابدو مخالفم چون پیامبر ما را که بسیار مقدس است، هدف قرار داد. آنها می توانند با پدر و مادر و فرزندان من توهین این کار را کنند اما نمی توانند با پیامبر این کار را انجام دهند. این خوب نیست.”

یک شهروند دیگر فرانسوی می گوید: “ما همه حق طنزپردازی و کشیدن کاریکاتور را داریم. من نمی دانم چرا باید مانع خندیدن شد.”

اما در ایران، برخی روزنامه های بخصوص محافظه کار این اقدام را تقبیح کردند. از جمله، روزنامه رسالت، “توهین به پیامبر را نماد آزادی بیان در اروپا” دانست. مقامات این کشور هم این اقدام “شارلی ابدو” را اهانت آمیز خوانده و خواهان احترام متقابل شده اند.

یک شهروند ساکن غزه هم با تقبیح این اقدام می گوید: “انتشار دوباره این تصاویر زشت از پیامبر و این کار خائنانه این مجله به ضرر مسلمانان و اروپاییها خواهد شد چون این یک کار بسیار تحریک آمیز است.”

بر روی جلد آخرین نسخه شارلی ابدو، کاریکاتور پیامبر اسلام، در حالی که اشک می ریزد و می گوید “من شارلی هستم” ، چاپ شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.