خبر فوری
This content is not available in your region

نمایندگان ویژه سازمان ملل به یاری رئیس جمهوری هائیتی می آیند

نظرها
نمایندگان ویژه سازمان ملل به یاری رئیس جمهوری هائیتی می آیند
اندازه متن Aa Aa

هیاتی متشکل از سفیران و نمایندگان ویژه سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد که میشل مارتلی، رئیس جمهوری هائیتی را برای خروج از بن بست سیاسی موجود یاری می کند.

اختلاف نمایندگان پارلمان با آقای مارتلی بر سر برگزاری انتخابات سبب شده تا خشم بسیاری از شهروندان پایتخت علیه وی برانگیخته شود. در همین حال پارلمان هائیتی نیز منحل شده است.

آندره میشل، وکیل داگستری و از چهره های اپوزیسیون این کشور با اشاره به آقای مارتلی می گوید: «او انتخاباتی معتبر را ترتیب نداده است. او در قدرت بوده تا این کار را انجام دهد و پس از ۳ سال و نیم هنوز این کار را نکرده است. امروز پارلمان به دلیل خطای رئیس دولت ناکارآمد است؛ خطای کسی که دیگر دلیلی برای باقی ماندنش در قدرت وجود ندارد.»

شهر پورتو پرنس، پایتخت، روز یکشنبه باری دیگر شاهد تظاهراتی گسترده علیه دولت بود.

آقای مارتلی ماه مه سال ۲۰۱۱ میلادی به قدرت رسید. قرار بود که وی در این سال برپایی انتخابات سنا، مجلس نمایندگان و شوراهای محلی را ترتیب دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.