خبر فوری
This content is not available in your region

تروریستها را نباید در زندانهای ویژه محبوس کرد

نظرها
تروریستها را نباید در زندانهای ویژه محبوس کرد
اندازه متن Aa Aa

در میان اقدامات ضد تروریستی پیشنهادی سیاستمداران، یکی در انزوا قرار دادن تروریستها در زندانهای ویژه آنهاست. اما وینسنت سرون، استاد جرم شناسی گوید این اقدامی خطرناک است. ادری تیلو با وینسنت سرون به گفتگو نشسته است:

یورونیوز: وینسنت سرون، شما استاد علوم جنایی در دانشگاه لیژ هستید. گفته می شود حملات تروریستی در فرانسه، آلمان و بلژیک، علیرغم همزمان بودن، مرتبط نبوده اند. از این چه نتیجه ای می توان گرفت؟

وینسنت سرون: بر اساس اطلاعاتی که از دادستانی (بلژیک) و مقامات مسئول گرفته ایم، این عملیات بهم مربوط نبوده اند، یا حداقل با حمله تروریستی فرانسه مرتبط نبوده اند. این چیزی است که ما اغلب و خود بخود نتیجه گیری می کنیم. البته احتمال دارد (تروریستها) خود را برای حملات دیگری در روزهای آینده آماده می کنند.

یورونیوز: دولتها انواع اقدامات را برای مقابله با تروریستها در نظر گرفته اند، از جمله جدا کردن آنها در زندانها، لغو گذرنامه و ملیت افراط گرایان. آِیا این اقدامات موثر خواهد بود؟

وینسنت سرون: در درجه نخست باید از سیاستهای عاجل خودداری کرد. وقتی به اقدامات گذشته نگاه می کنیم می بینیم که قوانین ضد تروریسم، بویژه در فرانسه موفق نبوده اند. مثلا در مورد افراط گرایی در زندانها، سیاستمداران می گویند باید (تروریستها) را در اماکن جداگانه در شمال یا جنوب کشور زندانی کرد.

یورونیوز: این راه حل نیست….

وینسنت سرون: ما به روندی می نگریم که افراط گرایی رشته های ارتباطی میان جوانان خارجی را با بقیه شهروندان می گسلد. اگر بخواهیم این رابطه برقرار شود، نباید آنها را در انزوا قرار داد زیرا این امر به احساسات افراط گرایانه آنها دامن می زند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.