خبر فوری
This content is not available in your region

بازداشت احتمالی یکی از مظنونین انجام عملیات تروریستی بلژیک در آتن

نظرها
بازداشت احتمالی یکی از مظنونین انجام عملیات تروریستی بلژیک در آتن
اندازه متن Aa Aa

پلیس یونان می گوید احتمالا عبدالحمید اباوود یکی از مظنونان به انجام عملیات گسترده تروریستی در بلژیک را در آتن، پایتخت یونان دستگیر کرده است. پلیس یونان، با سفارش نیروهای امنیتی بلژیک و اطلاعات نیروهای امنیتی این کشور از حضور اباوود 27 ساله در یونان باخبر شدند.

نیروهای امنیتی یونان نمونه ای از «دی ان ای» اباوود احتمالی را به بلژیک فرستاده اند تا هویت وی مشخص شود.

عبدالحمید اباوود، بلژیکی مراکشی الاصل است و در بروکسل بزرگ شده است و به ادعای نیروهای امنیتی بلژیک در ارتباط با سه مظنون به تروریسم بوده است که روز پنجشنبه در درگیری با پلیس در شهر ورویه دو نفرشان از پای درآمدند و یک نفر دیگر زخمی و بازداشت شد.

عبدالحمید اباوود بارها در سه سال اخیر به سوریه رفته و در آنجا شانه به شانه در کنار شبه نظامیان اسلامگرای داعش جنگیده است. وی در یک شاخه داعش تحت رهبری ابوعمر سوسی فعالیت می کرده است. برادر ۱۳ ساله عبدالحمید اباوود، به استناد رسانه های بلژیکی یکی از جوانترین جهادگرایانی است که در حال حاضر برای داعش در سوریه و عراق می جنگند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.