خبر فوری

اعدام شش قاچاقچی مواد مخدر در اندونزی

نظرها
اعدام شش قاچاقچی مواد مخدر در اندونزی
اندازه متن Aa Aa

شش قاچاقچی مواد مخدر از جمله یک زن اندونزیایی و پنج تبعه خارجی، روز شنبه در اندونزی اعدام شدند.

این نخستین مورد اجرای حکم اعدام در اندونزی از زمان
روی کار آمدن جوکو ویدودو، رییس جمهوری جدید این کشور در اکتبر گذشته است که با انتقاد شدید سازمان حقوق بشری عفو بین الملل نیز روبرو شده است.

اعدامی ها شهروندانی از هلند، برزیل، ویتنام، نیجریه و مالاوی بودند که از چند سال پیش در زندان بسر می بردند و از رییس جمهوری اندونزی تقاضای بخشش کرده بودند.

اما جوکو ویدودو اعتقادی به عفو قاچاقچیان مواد مخدر تحت هیچ شرایطی ندارد. او حتی درخواست دیلما روسف، رییس جمهوری برزیل مبنی بر عفو قاچاقچی برزیلی را بی پاسخ گذاشت.

در همین حال علاوه بر آمستردام، برازیلیا نیز سفیر خود را برای مشورت از جاکارتا فراخوانده و هشدار داده اجرای حکم اعدام که از سوی بخش کثیری از جامعه بین الملل کنار گذاشته شده، قطعا بر روابط دوجانبه دو کشور تاثیر منفی خواهد گذاشت.

اندونزی برای برخورد با قاچاق موادمخدر قوانین سختگیرانه ای دارد. این کشور از سال 2013 و پس از یک وقفه حدودا پنج ساله، اجرای مجدد حکم اعدام را از سر گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.