خبر فوری

اهدای ملیت فرانسه به جوان مسلمان اهل مالی و ناجی مشتریان فروشگاه یهودیان

 نظرها
اهدای ملیت فرانسه به جوان مسلمان اهل مالی و ناجی مشتریان فروشگاه یهودیان
اندازه متن Aa Aa

لاسانا باتیلی، جوان ۲۴ ساله اهل مالی، ملیت فرانسوی دریافت کرد. باتیلی ناجی چندین نفر از مشتریان فروشگاه یهودیان در پاریس بود که امدی کولیبالی، اسلام گرای تندرو، روز نهم ژانویه، با دو اسلحه گرم به گروگان گیری در آنجا دست زد.

لاسانا باتیلی سه شنبه با حضور مانوئل والس، نخست وزیر، برنار کازنوو وزیر کشور فرانسه و آن هیدالگو، شهردار پاریس، ملیت فرانسوی اش را دریافت کرد.

باتیلی با مخفی کردن برخی از مشتریان فروشگاه در سردخانه جان آنها را نجات داد. پس از بیرون رفتن از فروشگاه نیروهای پلیس او را با ظن اینکه او همدست امدی کولیبالی، گروگان گیراین فروشگاه است، بازداشتش کردند و بعد از پرس و جو از مشتریان فراری از فروشگاه، متوجه شدند که این جوان مسلمان اهل مالی عامل نجات آنها بوده است.

او پس از آزادی سریعا نقشه فروشگاه را برای نیروهای پلیس ترسیم کرد و اینگونه به نیروهای پلیس کمک کرد تا بدون کشتن حتی یکی از مشتریان امدی کولیبالی را از پای درآورند.

باتیلی که پیشتر به روزنامه نگاران گفته بود که از بچگی همیشه آرزوی فرانسوی شدن را داشته است سرانجام بدلیل کار بزرگی که انجام داد آرزویش برآورده شد.

باتیلی از سال ۲۰۰۶ برای پیوستن به پدرش وارد فرانسه شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.