خبر فوری

هواپیمای ایرآسیا: علائم هشدار دهنده در کابین خلبان قبل از سقوط دریافت شده بود

 نظرها
هواپیمای ایرآسیا: علائم هشدار دهنده در کابین خلبان قبل از سقوط دریافت شده بود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نتایج تحقیقات بر روی جعبه سیاه هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ایرآسیا حاکی از آن است که علائم هشدار دهنده در کابین دریافت شده، قبل از آنکه خلبانان برای در اختیار گرفتن دوباره کنترل هواپیما و جلوگیری از سقوط آن اقدامی انجام دهد.

براساس این تحقیقات، علائم مذکور مانع از شنیده شدن صدای خلبانان شده است.

در همین حال سوریادی بمبنگ سوپریادی، مسئول عملیات آژانس ملی امداد و نجات اندونزی امیدوار است که باقیمانده اجساد به زودی پیدا شوند. او گفت: «ما ۷۹ بالن در اختیار داریم و به جستجو در نقاط تعیین شده ادامه می دهیم. عملیات جستجو با همکاری مقام های محلی صورت می گیرد. با این تجهیزات امیدوارم بتوانیم باقیمانده اجساد قربانیان را پیدا کنیم.» او افزود: «می توان به عمق آب رفت اما دسترسی به بستر دریا دشوار است. »

هواپیمای ایرباس خطوط ایرآسیا با ۱۶۲ سرنشین روز ۲۸ دسامبر از اندونزی به مقصد سنگاپور به پرواز درآمد اما در دریای جاوه سقوط کرد. تاکنون اجساد تنها ۵۳ سرنشین این هواپیما از آب گرفته شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.