خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش شرکت کنندگان نشست داووس به خبر درگذشت ملک عبدالله

نظرها
واکنش شرکت کنندگان نشست داووس به خبر درگذشت ملک عبدالله
اندازه متن Aa Aa

انتشار خبر درگذشت ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی با برگزاری نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوییس همزمان شد.

بسیاری از رهبران جهان که در این نشست حاضرند، اقدامات سیاسی و اصلاحاتی را که توسط ملک عبدالله انجام شده بود، ارج می نهند.

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول در این باره می گوید: «او رهبر بزرگی بود که اصلاحات زیادی را در کشورش انجام داد. او را می توان به نوعی یکی از مدافعان برجسته زنان دانست. عربستان سعودی مکانی است که زنان نقشی مشابه با دیگران ایفا نمی کنند اما رهبرشان مصمم بود که این وضعیت را تغییر دهد.»

شیمون پرز، رییس جمهوری پیشین اسرائیل نیز که در نشست داووس شرکت کرده بود، درباره درگذشت ملک عبدالله گفت: «این یک فقدان واقعی برای خاورمیانه و برای صلح در این منطقه است. او رهبری با تجربه و پادشاهی دانا بود.»

دولت چین نیز با اشاره به نقش ملک عبدالله در ایجاد صلحی پایدار در منطقه خاورمیانه در بیانیه ای اعلام داشت که ملک عبدالله رهبر برجسته ای در عربستان سعودی بود. او خود را در قبال ترویج توسعه در عربستان سعودی، و استقرار و حفظ صلح در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس متعهد می دانست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.