خبر فوری

افزایش آمار قربانیان در ماریوپل

 نظرها
افزایش آمار قربانیان در ماریوپل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

درگیریها در شرق اوکراین این بار در ماریوپل، شهر بندری و سوق الجیشی اوکراین قربانی گرفته است. در اثر پرتاب راکتهای موسوم به گراد دست کم ۲۵ نفر جانشان را از دست داده اند. سخنگوی دولت اوکراین اعلام کرده است که آمار کشته ها در حال افزایش است.

هیچکدام از طرفین درگیر جنگ در شرق اوکراین مسئولیت پرتاب این راکتها را بر عهده نگرفته اند اما دولت اوکراین صراحتا جدایی طلبان هوادار روسیه را عامل پرتاب راکتها می دانند. استپان پولتوراک، وزیر دفاع اوکراین گفته است که جدایی طلبان شهر ماریوپل را با راکت انداز محاصره کرده اند.

آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر اوکراین درخواست برپایی جلسه اضطراری از سوی هیات دولت کرده است. وی همچنین با هشدار نسبت به پیشروی گسترده جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین و در شبانه روز گذشته خواستار برگزاری جلسه ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد در اینباره شده است. نخست وزیر اوکراین بار دیگر دولت روسیه را به دخالت مستقیم در شرق اوکراین متهم کرده است.

ماریوپل دومین شهر استراتژیک استان دونتسک است و همچنان تحت کنترل دولت اوکراین قرار دارد. این شهر بندری مهمترین رابط بین اوکراین و شبه جزیره کریمه است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.