خبر فوری
This content is not available in your region

دمیس روسُس، خواننده مشهور یونانی درگذشت

نظرها
دمیس روسُس، خواننده مشهور یونانی درگذشت
اندازه متن Aa Aa

دمیس روسُس، خواننده مشهور یونانی پس از یک دوره طولانی بیماری، در سن ۶۸ سالگی در بیمارستانی در آتن درگذشت.

من ترانه های عاشقانه منطقه مدیترانه را بطور غریزی می سرایم و این تنها یک موفقیت نبوده بلکه من نخستین کسی هستم که این کار را کرده و پس از آن تبدیل به مد شد و هنرمندان زیادی آن را دنبال کردند. خولیو ایگلسیاس یکی از آنهاست

صدای او آشنای میلیونها علاقمند موسیقی است و بیش از ۶۰ میلیون آلبوم از آثار موسیقی او در سراسر جهان به فروش رفته است.

این اسطوره موسیقی یونان سال ۱۹۴۶ میلادی از پدری یونانی و مادری مصری از تبار ایتالیایی در اسکندریه متولد شد. در ۱۷ سالگی با نواختن گیتار در گروه ایدولز، پا به عرصه موسقی حرفه ای گذاشت.

دمیس روسُس در سال ۲۰۰۲ در ارتباط با ترانه های منطقه مدیترانه گفت: «من ترانه های عاشقانه منطقه مدیترانه را بطور غریزی می سرایم و این تنها یک موفقیت نبود بلکه من نخستین کسی هستم که این کار را کرده و پس از آن تبدیل به مد شد و هنرمندان زیادی آن را دنبال کردند. خولیو ایگلسیاس یکی از آنهاست.»

طی ده های ۶۰ تا ۸۰ میلادی و عضو گروه های مختلف موسیقی بود از جمله می توان به «وی فایو» و «آفرودیت چایلد» اشاره کرد. در همین گروه بود که روسُس در کنار ونجلیس آهنگساز شهیر یونانی ترانه های زیبایی از جمله «باران و اشکها» را خلق کردند که با استقبال زیادی روبرو شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.