خبر فوری
This content is not available in your region

امنیت در مرزهای اروپا باید افزایش یابد

نظرها
امنیت در مرزهای اروپا باید افزایش یابد
اندازه متن Aa Aa

وزرای کشور اتحادیه اروپا که در ریگا گردهم آمده اند خواهان تایید هرچه سریعتر اجازه رد اطلاعات شخصی مسافران هواپیما به مراکز امنیتی شده اند.

فرانسه می گوید ظرف چهار روز آینده این نکته را در پارلمان اروپا مطرح خواهد کرد.

برنارد کازانوو، وزیر کشور فرانسه گفت: “میخواهیم از این ابزار ( مبارزه با تروریسم) برخوردار شده و اگر ممکن باشد با آن گروه از نمایندگان پارلمان (اروپا) که خواهان محرمانه نگاهداشتن اطلاعات شخصی شهروند هستند، به مصالحه ای دست یابیم.”

اما مسئله اصلی ترمیم قوانین تردد آزاد در اتحادیه اروپاست که مستلزم نظارت بر مرزهای شنگن در خارج از اروپاست. اسپانیا بیش از سایر کشورهای اتحادیه هدف حملات تروریستی “جهادی” ها بوده است.

خوزه فرناندز دیاز، وزیر کشور اسپانیا گفت: “اکثریت ما از این پیشنهاد حمایت می کنند زیرا میدانیم با تهدیدهایی روبرو هستیم که تاکنون سابقه نداشته است.”

مارگریتا اسفورزا، گزارشگر یورونیوز در ریگا می گوید:برای تحکیم مرزهای خارجی و اعمال نظارت بر آنها، لازم است که تعداد پاسگاههای مرزی و دستگاههای ردیابی در فرودگاههای منطقه شنگن افزایش یابد. فرانسه هم اکنون از افزایش نیروهای امنیتی خبر داده است، اما باید دید آیا سایرین هم به آن تاسی خواهند کرد یا نه.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.