خبر فوری
This content is not available in your region

تجمع دهها هزار نفری مردم اسپانیا در حمایت از حزب ضد اقتصاد ریاضتی پودمو

نظرها
تجمع دهها هزار نفری مردم اسپانیا در حمایت از حزب ضد اقتصاد ریاضتی پودمو
اندازه متن Aa Aa

روز جمعه ۳۱ ژانویه دهها هزار تن از مردم اسپانیا در میدان پوئرتا دلسول، مرکز شهر مادرید پایتخت این کشور گردهم آمدند و حمایت گسترده ای را از حزب پودمو، یعنی حزب مخالف اقتصاد ریاضتی به نمایش گذاردند. محبوبیت این حزب مانند حزب سیریزا در یونان به سرعت در حال گسترش است.

پابلو ایگلسیاس، رهبر حزب پودمو در این تجمع: “امروز ما رویای کشوری بهتر را برای خود داریم. گرد آمدن ما در میدان «پوئرتا دلسول» نه برای رویا پردازی، بلکه برای تحقق این رویا در سال ۲۰۱۵ است. رویاها را باید به پیش بریم و امسال قصد داریم تغییرات سیاسی را عملی سازیم. امسال ما کارهای تازه ای را آغاز می کنیم. امسال، سال تغییر است و ما در انتخابات پیروز خواهیم شد.”

حزب پودمو به معنای “ما می توانیم“، یکسال قبل توسط پابلو ایگلسیاس که استاد دانشگاه است پایه گذاری شد و در انتخابات ماه مه پارلمان اروپا توانست پنج کرسی به دست آورد و شگفتی بسیاری ایجاد کند.

یکی از حامیان حزب پودمو در این گردهمآیی گفت: “ما باید به یونان و دیگر کشورهای جنوب اروپا که علیه ترویکا و علیه مرکل مبارزه می کنند بپیوندیم. زیرا سرمایه داری به پایان رسیده و ادامه این وضع ممکن نیست.”

و یکی دیگر از هواداران حزب پودمو: “فکر می کنم این حرکت می رود تا به واکنش بزرگی تبدیل شود. زیرا پودمو حدود یکسال قبل ایجاد شد. تغییری که سیستم دوحزبی از انجام آن ناتوان ماند، اکنون می تواند حزب سوم را به قدرت برساند. به همین خاطر فکر می کنم این حرکت بازتاب گسترده ای خواهد داشت.”

اسپانیا مدت هفت سال است که از بحران اقتصادی رنج می برد و خستگی مردم از برنامه های ریاضتی فرصت مناسبی را برای حزب پودمو در انتخابات آینده فراهم کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.