وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دیوان بین المللی دادگستری ارتکاب نسل کشی توسط صربستان و کرواسی را رد کرد

 نظرها
دیوان بین المللی دادگستری ارتکاب نسل کشی توسط صربستان و کرواسی را رد کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دیوان بین المللی دادگستری پس از رسیدگی به شکایات دو جمهوری صربستان و کرواسی در مورد نسل کشی علیه یکدیگر، روز سه شنبه حکم خود را در این مورد صادر کرد. پیتر تومکا قاضی دادگاه گفت که بر اساس مدارک ارائه شده، دو جمهوری صربستان و کرواسی در جریان جنگ های بالکان مرتکب نسل کشی علیه یکدیگر نشده اند.

پیتر تومکا، قاضی دادگاه: “دادگاه دادخواست دو طرف را مورد بررسی قرار داد و با در نظر گرفتن شرایط سیاسی و نظامی مشخص و در جریان یک داوری پیچیده و فنی و نیز بررسی متن دادخواست اولیه ارائه شده از سوی صربستان، به این نتیجه رسید که هیچ مدرکی که مشخصه نسل کشی از سوی دو طرف باشد وجود ندارد.”

پیتر توکا، قاضی دادگاه بر این نکته تاکید کرد که اگر چه نیروهای صرب بین سالهای ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۵ میلادی در کرواسی مرتکب جنایت شده اند اما کرواسی در مورد ادعاهای خود مبنی بر اینکه صرب ها قصد «از بین بردن تمام یا بخشی از مردم کروات مناطق اشغالی» را داشته اند، مدرک قاطعی ارائه نداده است.