خبر فوری
This content is not available in your region

مردم اردن خواستار پاسخ شدید به داعش شدند

نظرها
مردم اردن خواستار پاسخ شدید به داعش شدند
اندازه متن Aa Aa

پس از اعدام دو جهادی وابسته به القاعده در اردن، در پاسخ به قتل خلبان این کشور توسط شبه نظامیان دولت اسلام، مردم اردن خواهان واکنش شدیدتری هستند.

ساجده ریشاوی، یک زن بمب گذار انتحاری عراقی که داعش خواستار تبادل او با یک گروگان ژاپنی شده بود و زیاد کاربولی، عضو عراقی دیگر القاعده ساعاتی پس از انتشار ویدیوی سوزاندن معاذ کساسبه، خلبان نیروی هوایی اردن، اعدام شدند.

الازهر، یکی از معتبرترین موسسات اسلامی در مصر، خواستار «کشتن، به صلیب کشیدن و قطع دستان و پاهای» اعضای گروه «دولت اسلامی» شد.

مقامات اردن با تایید خبر کشته شدن معاذ کساسبه، می گویند که او یک ماه پیش به قتل رسیده است.

ملک عبدالله پادشاه اردن سفر خود به واشنگتن را فورا پایان داد تا احتمالا، چگونگی مقابله شدیدتر با داعش را بررسی کند.

صفی کساسبه، پدر خلبان به قتل رسیده گفت: «به نظر من، معاذ یک شهید است. اگر خدا بخواهد او در بهشت با شهدای دیگر و مردم خوب و پیامبران است. صبر من، صبر زیباییست و من از خدا درخواست کمک می کنم. من از دولت اردن می خواهم که انتقام خون معاذ را بگیرد.»

اهالی شهر کَرَک، زادگاه خلبان کساسبه، مانند پدر او، خواهان پاسخ قوی ارتش به جنایت گروه «دولت اسلامی» هستند و می گویند که اعدام دو جهادی کافی نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.