خبر فوری

تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه مقامات روسیه و جدایی طلبان شرق اوکراین

 نظرها
تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه مقامات روسیه و جدایی طلبان شرق اوکراین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در صورت شکست مذاکرات روز چهارشنبه در مینسک، اتحادیه اروپا مقامات روس و اوکراینی بیشتری را هدف تحریم قرار خواهد داد. بر اساس این تصمیم که در نشست روز دوشنبه وزرای خارجه کشورهای این اتحادیه اتخاذ شد، این افراد از دریافت ویزای کشورهای اروپایی محروم و همچنین دارایی هایشان مسدود خواهد شد.

برای افزایش شانس موفقیت در مذاکرات و همچنین دادن فرصتی دیگر به دیپلماسی، تصمیم گرفتیم که اجرای این تمهیدات را تا روز دوشنبه آینده، ۱۶ فوریه به تاخیر بیاندازیم.

فدریکا موگرینی، مسئول دستگاه دیپلماسی اروپا معتقد است که باید شرایط را برای رسیدن به یک توافق سیاسی آمده کرد. او گفت: «برای افزایش شانس موفقیت در مذاکرات و همچنین دادن فرصتی دیگر به دیپلماسی، تصمیم گرفتیم که اجرای این تمهیدات را تا روز دوشنبه آینده، ۱۶ فوریه به تاخیر بیاندازیم. معتقدیم باید این فرصت داده می شد.»

لیناس لینکویسیوس، وزیر خارجه لیتوانی بر این باور است که دیگر نمی توان به گفته های مقامات روسیه اعتماد کرد. او در این زمینه گفت: «همه ما خواستار یک راه حل سیاسی هستیم. مبانی قضاوت باید عملکرد طرفین باشد. دیگر نمی توان به گفته های مقامات روس اعتماد کرد. تا زمانی که عملکرد آنها را نبینیم، گفته های آنها بی ارزش است.»

در نشست روز چهارشنبه در مینسک، پایتخت بلاروس، رهبران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان تلاش خواهند کرد تا راه حلی برای فروکش کردن بحران در شرق اوکراین پیدا کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.