وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رهبر مخالفان مالزی به اتهام لواط به پنج سال زندان محکوم شد

 نظرها
رهبر مخالفان مالزی به اتهام لواط به پنج سال زندان محکوم شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محکومیت انور ابراهیم، رهبر اصلی اپوزیسیون مالزی به اتهام داشتن رابطه جنسی با یکی از همکاران مرد خود تائید شد.

دادگاه فدرال مالزی، صبح سه شنبه، در جلسه قرائت حکم که با حضور انور ابراهیم و همسرش برگزار شد، حکم محکومیت پنج سال زندان وی را به اتهام لواط، تائید کرد.

آقای ابراهیم این اتهام و روند رسیدگی به آن را ساختگی و کاملا سیاسی می داند.

انور ابراهیم، رهبر کاریزماتیک مخالفان دولت مالزی، در سال ۲۰۰۸، و در زمان پیروزی تاریخی اپوزیسیون این کشور در انتخابات مجلس، با اتهام لواط با یکی از مشاورانش مواجهه شد. پس از آن که دادگاه در مرحله بدوی وی را بی گناه تشخیص داد، دولت مالزی در سال ۲۰۱۳ به این حکم اعتراض کرد. مرجع تجدید نظر، با قبول شکایت دولت، آقای ابراهیم را به ۵ سال زندان محکوم کرد؛ حکمی که در نهایت توسط دادگاه فدرال مالزی، تائید شد.

انور ابراهیم که هم اکنون ۶۷ سال دارد، پیشتر در سال ۱۹۹۹ به اتهام فساد و لواط، به شش سال زندان محکوم شد و پس از گذراندن دوران حبس، بی گناهی خود را اثبات کرده بود. پس از این ماجرا، آقای ابراهیم که سال ها سابقه وزارت در دولت ماهاتیر محمد را داشت، رهبری جریان اصلی مخالفان نجیب رزاق، نخست وزیر فعلی این کشور را به دست گرفت.