خبر فوری
This content is not available in your region

رکورد جدید برای فروش یک اثر هنری: «کی ازدواج خواهی کرد؟»

رکورد جدید برای فروش یک اثر هنری: «کی ازدواج خواهی کرد؟»
اندازه متن Aa Aa

تابلوی «کی ازدواج خواهی کرد؟»، اثر پُل گوگن، به عنوان گرانترین اثر هنری جهان به فروش رفت.

اگر مایل به شناخت بیشتر این اثر و زندگی پُل گوگن هستید و احتمالا در آینده نزدیک امکان دیدن تابلوی «کی ازدواج خواهی کرد؟» را ندارید، خواندن رمان « ماه و شش پشیز»، اثر سامرست موام را به شما توصیه می کنیم.

با وجود این که درباره خریدار و مبلغ قطعی فروش این اثر، اخبار دقیقی منتشر نشده، آنچه واضح است این که این شاهکار سبک پست امپرسیونیسم یا پسادریافتگرایانه پُل گوگن، به زودی دیگر در موزه بنیاد بِیِلِر در شهر بازل سوئیس نخواهد بود.

انتشار این خبر بازدیدکنندگان بسیاری را به این نگارخانه کشانده تا برای آخرین بار این تابلو را از نزدیک نگاه کنند.

یکی از مسئولان بنیاد بِیِلِر می گوید: «این که این تابلو را در اینجا داشتیم، هیجان انگیز بود و حالا هم که می دانیم از این جا خواهد رفت، خودش هیجان انگیز است. از این که به عنوان یکی از آخرین موزه هایی بودیم که این اثر را در معرض دید عموم گذاشت، به خودمان افتخار می کنیم.»

مطبوعات سوئیس می گویند، که یک موزه در قطر این تابلو را به مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

پُل گوگن، تابلوی «کی ازدواج خواهی کرد؟» را در سال ۱۸۹۵ در تاهیتی واقع در اقیانوس آرام به تصویر کشیده است.

اگر مایل به شناخت بیشتر این اثر و زندگی پول گوگن هستید و احتمالا در آینده نزدیک امکان دیدن تابلوی «کی ازدواج خواهی کرد؟» را ندارید، خواندن رمان «ماه و شش پشیز»، اثر سامرست موام را به شما توصیه می کنیم.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.