خبر فوری
This content is not available in your region

نمایش «زن طلایی» با حضور هلن میرن در برلیناله

نمایش «زن طلایی» با حضور هلن میرن در برلیناله
اندازه متن Aa Aa

هلن میرن، و رایان رینولدز برای نمایش فیلم «زن طلایی» Woman in Gold، در جشنواره فیلم برلین، برلیناله حاضر شده و مورد استقبال خبرنگاران و دوستداران سینما قرار گزفتند.

زن طلایی، به کارگردانی سیمون کورتیز، محصول مشترک بریتانیا و آمریکا است.

این فیلم که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است، روایتگر مبارزه ماریا آلتمن با بازی هلن میرن، یکی از نجات یافتگان هولوکاست است که برای بازپس گرفتنِ نقاشی «پرتره آدل بلوک-بائر»، یکی از شاهکارهای گوستاو کلیمت، پیکاری حقوقی را آغاز کرده است. افسران آلمان نازی در زمان جنگ، این نقاشی را به همراه چند اثر هنری دیگر از خانواده او دزدیده اند.

هلن میرن، در نشست مطبوعاتی که پس از نمایش فیلم برگزار شد، با اشاره به داستان این اثر، نسبت به بروز مجدد فجایعی نظیر هولوکاست، ابراز نگرانی کرد: «مشکل به وضوح این است که یک داستان مشابه همین حالا در دنیا تکرار می شود. فعالیت های بوکوحرام و داعش و خیلی رخدادهای شبیه به آن را در چهار گوشه جهان می بینیم. انگار داستان ما دوباره و دوباره در حال تکرار شدن است. آدم ها، مثل شخصیت های فیلم ما، رنج می کشند. به هیچ وجه نباید فکر کنیم که به نقطه پایان رنج های بشر رسیده ایم.»

ماریا آلتمن با همکاری یک روزنامه نگار اتریش و وکیل مدافعش، سرانجام موفق شد، مالکیت خانوادگی خود را نسبت به پرتره طلایی آدل بلوک بائر اثبات کند. او هدف راه انداختن این دعوای حقوقی را نه مسائل مادی، بلکه اجرای عدالت توصیف کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.