خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش مردم یونان به بی نتیجه ماندن مذاکرات با گروه یورو

نظرها
واکنش مردم یونان به بی نتیجه ماندن مذاکرات با گروه یورو
اندازه متن Aa Aa

مذاکرات میان یونان و گروه یورو تاکنون به توافقی منجر نشده است با این حال به نظر می رسد جو عمومی در آتن، از موضع دولت در مذاکرات حمایت می کند. روزنامه های روز پنج شنبه آتن با درج تیترهایی چون «جو هیجان انگیز» و یا «بهار در آتن، مه در بروکسل» به مذاکرات بی نتیجه بروکسل واکنش نشان دادند.

یکی از ساکنان آتن می گوید: «مذاکره کردن خوب است برای اینکه محدودیت هایتان را در مذاکره بشناسید. باید منتظر بود و دید، این یک بازی است که بر اساس نتیجه ای که بدهد می توان مذاکرات را قضاوت کرد.»

یکی دیگر از ساکنان آتن می گوید: «ما چندین بار عقب نشینی کرده ایم، به نظر من باید قوی تر عمل کنیم تا شرایط برای مردم بهتر شود.»

نشست روز چهارشنبه وزیران دارایی منطقه پولی یورو در ارتباط با بدهی های یونان پس از ساعت ها بحث و گفتگو بدون نتیجه به پایان رسید. ادامه مذاکرات، به روز دوشنبه موکول شده اما هیچ برنامه خاصی برای این جلسه اعلام نشده است. دولت چپگرای یونان بدنبال تغییر طرح نجات کشور است و همین موضوع باعث اختلافات جدید میان دو طرف شده است.

چهارشنبه شب مردم آتن در حمایت از مواضع دولت در مذاکرات دست به تجمع زدند، دولتی که مخالف سیاست های ریاضتی است و در مدت کوتاهی که بر سر کار آمده توانسته محبوبیت زیادی در یونان کسب کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.