خبر فوری
This content is not available in your region

خرس طلایی جشنواره برلین در دستان کارگردان آلمانی

نظرها
خرس طلایی جشنواره برلین در دستان کارگردان آلمانی
اندازه متن Aa Aa

همزمان با برپایی جشنواره فیلم برلین، خرس طلایی این جشنواره به دلیل یک عمر فعالیت و دستاورد هنری و سینمایی به ویم وندرس، کارگردان و تهیه کننده آلمانی اهدا شد.

او که با خانواده اش روی فرش قرمز جشنواره حاضر شد، پس از دریافت این جایزه به شوخی گفت: «یک خرس طلایی کوچولو، بی نظیر است. خرس حیوان مورد علاقه من است و برای همین بسیار خوشحالم، این تنها چیزی است که می توانم بگویم.»

والتر سالس، کارگردان و تهیه کننده برزیلی نیز که در مراسم اهدای این جایزه حضور داشت، گفت: «او بهتر از هرکسی نمادهایی از اخلاق و زیبایی را ایجاد کرد تا جایی که بفهمیم کجا و چه کسی بوده ایم و در حال حاضر به کجا می رویم. این جایزه جایی بهتر از دستان او نمی تواند داشته باشد.»

وندرس از شخصیت های اصلی در جنبش سینمای نوین آلمان طی دهه های ۶۰ تا ۸۰ میلادی در این کشور به شمار می رود. او امروزه نیز به عنوان یکی از فعالترین کارگردان های آلمانی شناخته می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.