وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شهروندان ووهلهیرسک از ادامه درگیری در شرق اوکراین می گویند

 نظرها
شهروندان ووهلهیرسک از ادامه درگیری در شرق اوکراین می گویند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

باوجود اعلام آتش بس در شرق اوکراین، برخی از شهروندان ووهلهیرسک می گویند که درگیری ها در اطراف این شهر همچنان ادامه دارد.

هرچند تا این لحظه هیچ گزارش مبنی بر پیش روی ارتش اوکراین در دست نیست، یکی از شهروندان این هر کوچک تاکید دارد که «دو روز است که می گویند آتش بس است اما ارتش اوکراین با ۳۶ تانک و ۱۵۰۰ سرباز از مزارع گذشته و حمله به شهر ووهلهیرسک را آغاز کرده است. این چه جور آتش بسی است که با حمله آغاز می شود؟»

یک شهروند دیگر نیز که چندان امید و اعتمادی به پایان جنگ داخلی ندارد، می گوید: «وضعیت زندگی مان این است؛ مغازه ها بسته و همه چیز نابود شده است. سقف خانه مان ریخته است. هر چه از دستمان بر می آید می کنیم ولی دیگر خسته ایم و توان تحمل موشک باران و جنگ را نداریم.»

شهر کوچک ووهلهیرسک که در نزدیکی دبالستوه و در خط مقدم جنگ داخلی اوکراین قرار دارد، در اوایل ماه اخیر میلادی به دست جدایی طلبان هوادار روسیه افتاد.