خبر فوری
This content is not available in your region

گروه شکلات سازی فررو صاحب مارک نوتلا پدر خود را از دست داد

گروه شکلات سازی فررو صاحب مارک نوتلا پدر خود را از دست داد
اندازه متن Aa Aa

شرکت شکلات سازی «فررو» صاحب مارک مشهور «نوتلا» بنیانگذار این مارک را از دست داد.

میکله فررو، یکی از ثروتمندان ایتالیا روز شنبه در سن ۸۹ سالگی درگذشت. وی یک شرکت تولید شیرینی را از پدر خود به ارث برد و در سال ۱۹۶۴ میلادی با ابداع فرمولی جدید بنیانگذار تولید شکلاتهای نوتلا شد. پس از آن مارکهایی بنامهای فررو روشه و یا کیندر از این شرکت تولید شد.

کوئنتین وب، خبرنگار رویترز می گوید: «میکله صاحب کاری بود که براساس یک اصول اخلاقی عمل می کرد. در سال ۱۹۵۷ میلادی به پست مدیر اجرایی منصوب شد و ۴۰ سال در این پست بود. حتی زمانی که اداره شرکت را به دو فرزندش واگذار کرد باز هم با هلیکوپتر به شرکت می آمد.»

حجم کلی معاملات گروه فررو در سال ۲۰۱۴ به رقم بیش از ۸ میلیارد یورو رسیده است. این شرکت صاحب ۲۰ کارخانه بوده و بیش از ۲۷ هزار نفر را به کار گمارده است. میزان محصولات فررو سالانه به رقم ۳۶۵ هزار تن می رسد.

مجله معروف فوربز در گزارشی مجموع ثروت گروه فررو را ۲۰ میلیارد یورو اعلام کرده که ثروتمندترین گروه در ایتالیا محسوب می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.