وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

هزینه بدهی های یونان برای مالیات دهندگان اروپایی

 نظرها
هزینه بدهی های یونان برای مالیات دهندگان اروپایی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در این برنامه سخن شما، سارا از ایرلند پرسیده است: «تاکنون، بدهی های یونان چقدر برای مالیات دهندگان اروپایی هزینه داشته است؟»

گریگوری کلز، اقتصاددان و عضو اتاق فکر بروکسل در پاسخ می گوید: «تاکنون بحران بدهی های یونان هیچ هزینه ای برای مالیات دهندگان اروپایی نداشته است زیرا این کمکها توسط شرکای اروپایی به یونان تنها از طریق وام اعطا شده و شرکای اروپایی نیز این وام را از بازار مالی تهیه کرده اند و یونان قرض داده اند.»

به گفته آقای کلز، آنها سود این وام ها را نیز محاسبه کرده اند و بهره ای که برای یونان در نظر گرفته اند، بالاتر از مبلغی است که باید به بازارهای مالی بازگردانده شود.

گریگوری کلز می افزاید: «حال، چه اتفاقی می افتد اگر یونان بدهی اش را بطور کامل نپردازد؟ در این حالت هزینه ای که برای هر مالیات دهنده اروپایی مد نظر گرفته خواهد شد، بطور متوسط ۶۰۰ یورو برای هر شهروند است و این مقدار در کشورهای مختلف با توجه به میزان تولید ناخالص داخلی و جمعیت آنها متفاوت خواهد بود. بطور مثال برای هر شهروند لوکزامبورگی هزار یورو و برای هر ایرلندی ۷۵ یورو خواهد بود.»

برای طرح پرسش، لطفا روی کلمه «مشارکت» کلید کنید.